نحوه صحیح استفاده از باتری موبایل تاثیر بسیار زیادی در طول عمر موبایل و میزان استفاده کاربران از تلفن همراهشان دارد. شاید برای شما یا اطرافیانتان اتفاق افتاده که برای اولین بار به علت خرابی باتری موبایلتان به تعمیرگاه مراجعه کرده اید.اما چند نکته کوچک و بسیار کاربردی شما را در استفاده بهینه از تلفن همراه و طول عمر باتری موبایل کمک می کند.

1– هنگامی که باتری دستگاه شما تعویض می شود، میزان درصد نمایش باتری کاذب است و باید اصطلاحا واسنجی شود. این به این معنی است که دستگاه قبل از تخلیه کامل باتری، باید بین‌ ۸ تا ۱۲ ساعت شارژ شود.بنابراین تخلیه سریع شارژ اولیه، نشانه خرابی باتری نیست.

2– باتری اگر به مدت طولانی استفاده نشود، آسیب می بیند و غیر قابل استفاده خواهد شد. بنابراین بهتر است تا حداقل یک بار در ماه باتری را شارژ و تخلیه کنید.

3– بهترین میزان درصد حفظ شارژ باتری بین ۲۰ تا ۸۰ درصد است.

4– دمای متعادل،‌ بهترین دما برای باتری است. سرمای زیاد یا گرمای زیاد محیط، می تواند به باتری لطمه وارد کند.

5– استفاده از گوشی در حال شارژ،‌ اثری بر روی باتری ندارد اما در عوض، زمان شارژ و دمای گوشی را افزایش می دهد. مگر این که از شارژر غیر اورجینال استفاده شود که در این صورت باعث کم شدن میزان شارژ می شود.

6– خاموش کردن وای فای، بلوتوث و جی پی اس به دلیل جستجوی مداوم برای اتصال جدید، مصرف باتری را کاهش می دهد.

7– توصیه می کنیم به دلیل ایجاد گرمای زیاد و امکان آسیب به باتری، بیشتر از ۲۴ ساعت باتری به شارژر متصل نباشد.

8– مواردی مثل باز بودن برنامه های مختلف، داشتن برنامه های غیر ضروری، حافظه ی پر شده،‌ میزان نور صفحه و روشن بودن ویبره،‌ تاثیر قابل توجهی در میزان مصرف باتری دارد.

با رعایت این 8نکات می توانید به طول عمر باتری خود کمک کنید.

راد همراه خدمات پس از فروش از فروش تلفن همراه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست